Ankara Üniversitesi Piri Reis Spor ve Egzersiz Salonu

tandogan2
pilates2
pirireis1
tandogan1-1024x576
tandogan3
tandogan4

 

Piri Reis Spor Salonu binası, 1993 yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun ilk eğitime başladığı yerdir. Binanın tamamı 1970 m2 olup, salon kısmı 918 m2, saha kısmı ise 778 m2’dir. Binanın adı 2012-2013 yılları arasında Tandoğan Spor Salonu olarak değiştirilmiş ve hizmete açılmıştır. Parkeli salonumuzda Voleybol, Basketbol, Hentbol, Badminton ve Masa Tenisi oynanabilmektedir. Ayrıca 9 metre yüksekliğinde 2 adet tırmanma duvarımız da bulunmaktadır.
TESİS KULLANIM KOŞULLARI
Tesisimizin parkeli salon bölümünü uygun şartlar yerine getirildikten sonra tüm öğrenci ve personelimiz kullanabilmektedir. Antrenman saati isteyen kişiler Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Salonun boş saatleri olduğu takdirde spor salonu için uygun kıyafeti olan personel ya da öğrenciler üniversite kimliklerini göstererek 1 saati aşmaksızın spor yapabilmektedirler.
Piri Reis Egzersiz Salonu
Egzersiz salonumuza Öğrenciler , idari ve akademik personel üyelik yaptırabilmektedir.

Ankara Üniversitesi personelinin kendisi tesisi kullanmasa dahi eşi ve 25 yaşını aşmamış çocukları aynı şartlarda üyelik yaptırabilirler. Personel olan yakınlarının iş yeri kimliği fotokopisi üyelik işlemleri sırasında mutlaka yanlarında olmalıdır.Üyelik işlemi tamamlananlar aynı gün tesisi kullanabilirler.
Salonumuzda ihtiyaca yönelik olarak bir çalışma programı düzenlenmektedir. Düzenli gelindiği takdirde program aylık olarak güncellenmektedir. Üyelerimiz haftanın 3 günü 1.5 saat salonumuzdan faydalanabilmektedirler.
Egzersiz salonumuzda spor gündemini takip etmek ve spor motivasyonu için gerekli olan müzik dinleme ihtiyaçlarınızı gidermek üzere, yürüme bantlarının ve eliptik bisikletlerinin karşısında toplamda 4 adet televizyonumuz bulunmaktadır.
Bay ve bayan olmak üzere birer soyunma odalarımız, her soyunma odasında üçer adet duş ve birer adet WC bulunmaktadır. Her iki soyunma odasında saç kurutma makinesi vardır. Yine üyelerimiz için eşyalarını kilitleyebilecekleri anahtarlı dolaplarımız mevcuttur.
Üyeler tesisi kullanırken temiz spor ayakkabı, eşofman, t-shirt, havlu, duş malzemeleri ve ihtiyaçları kadar su yanlarında bulundurmalıdırlar.
Pilates Salonu
Salonumuzda pilates, yoga, zumba gibi grup derslerine İktisadi İdari İşletme Kayıt Bürosu (Havuz ) ile iletişime geçtikten sonra açılacak derslere katılabilirsiniz.

Telefon: +90 312 212 60 40 / 2273
Adres: A.Ü. Tandoğan Yerleşkesi, Piri Reis Meydanı. Tandoğan/Ankara