BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAHFEL SOSYAL TESİSİ

tesis-galeri_98
tesis859
tesis-galeri_89
tesis-galeri_90
tesis-galeri_92
tesis-galeri_93
tesis-galeri_100
tesis-galeri_103

150 YILLIK GEÇMİŞİ İLE BİR BURSA EFSANESİ MAHFEL SİZİ BEKLİYOR

150 yıla yakın tarihi olan, geçmişten günümüze sıcak dost sohbetlerinin gerçekleştiği bazen de aile buluşmalarının yaşandığı bir Bursa efsanesi olan Mahfel, BURFAŞ çatısı altında eski günlerine geri döndü. Setbaşı köprüsünün hemen yanıbaşında yer alan Mahfel, şehrin merkezinde otantik bir havada konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

İlk olarak 1800’lü yıllarda Vorpahram Gazinosu olarak hizmet vermesine rağmen kendine has dokusuyla özgün bir şekilde günümüze yansıyor.

Osmanlı klasiği algısındaki Mahfel’in öyküsü de macera dolu Yıllar ilerledikçe Mahfel’de farklı ellerde değişen süreçlerden geçti. Bir çok hikayeye ev sahipliği yaptı. Kurutuluş Savaşı yıllarına gelen sürede gayrimüslimler tarafından işletilen bu tarihi yapı, Türklerin işletmesi altına geçtiğinde ise önce ‘Cumhuriyet Aile Çay Bahçesi’ olarak adı değiştirildi. İlerleyen yıllarda kurtuluş mücadelesine destek veren Türk Ocağı’nın Bursa’daki kuruluş binası olarak hizmet verdi. 150 yıllık süre zarfında kahvehane özelliğinin yanı sıra belli dönemlerde okul ve halkevi gibi önemli hizmetlerin mekanı da oldu.

Bursa’nın tarihi yapılarını elden geçirip aslına uygun hale getiren, kaybolan değer ve kültürlerini gün yüzüne kavuşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan aldığı desteklerle hizmetlerine yoluna yenilerini katıp devam ediyor.

GELENEKSEL TATLAR BURADA
Mahfel geleneksel tatlarından olan simit, tahanlı pide ve pasta çeşitlerini rahatla tüketebileceğiniz 350 kişi kapasitesi ile iç salon, bahçe ve balkondan oluşuyor. Bahçesindeki ağaçların gölgesinde içilen çay, Bursalılar için her dem keyifli ve huzur verici anlara dönüşüyor. Tesisimiz deneyimli ve güler yüzlü personelimiz ile farkını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Mahfel’de bir nostaljik tat yaşamak istiyorsanız kuşkusuz önerimiz; kış aylarının vazgeçilmezleri; salep ve boza; Soğuk kış günlerinde tatlı sohbetinize Mahfel tatları eşlik etsin.

BURFAŞ Kalitesiyle MAHFEL’in Keyfini Çıkar

Mahfel, kentin tarihi ve kültürel değerlerine büyük önem veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, asırlık çay bahçesini BURFAŞ’ın bünyesine katarak yenilenen yüzüyle Mahfel’in kapıları tekrar Bursalıların hizmetine sundu. Tarihi geçmişi ile şehrin gözde mekanlarından olan Mahfel’de BURFAŞ’ın hizmet kalitesiyle buluşan Bursalılar, eski günlerde olduğu gibi çaylarını keyifle yudumluyor.

BURFAŞ’ın diğer sosyal tesislerinde olduğu gibi asırlık mekana özgü hazırladığı eşsiz lezzetleri Mahfel müdavimlerini bekliyor. Mahfel ayrıca alt kısımda yer alan Derebahçe’siyle de kafenin ötesinde huzurlu ve sıcak bir mekan olma özelliğini de taşıyor.

Yıllardır değişmeyen bir Bursa klasiği…

Mahfel Hizmetleri: Kafeterya hizmeti vermektedir.

Kapasite: İç salon sağ 80 kişi, iç salon sol 100 kişi, balkon ve bahçe 350 kişilik kapasitesi mevcuttur.
Çalışma Saatleri: 08.00-23.00
Eposta: mahfelsosyaltesisi@burfas.com.tr
Telefon: 444 9 444 / 2084 – 0224 800 2084 – 0530 237 15 89
Faks: 0224 800 2077
Adres: Namazgah Cad. No:2 Setbaşı YILDIRIM / BURSA