1408532471

Buca Gölet, Ege bölgesinin ve İzmir’in en gözde dinlence ve eğlence merkezlerindendir. 167 Bin m2 alan üzerinde kurulmuştur. Buca Belediyesi tarafından 1998 Nisan ayında yapımına başlanan Buca Gölet Regreasyon Alanı yaklaşık bir sene sonra, 1999 yılı Mart ayında halkın hizmetine sunulmuştur.

İçerisinde 300 kişilik Göl Restoran,600 kişilik Göl Salonu Seyir Cafe, Mangal alanı,Şarküteri, Amfitiyatro, Piknik Alanı, Ada Cafe&Pub, Seyir Terasları, Çocuk Oyun Parkları, Market, Bebek Bakım Odası, Mescid ve Otopark yer almaktadır. Bahar ve Yaz aylarında binlerce vatandaşla dolup taşan Gölet’de konser, tiyatro ve diğer etkinliklere mekan olan amfi tiyatro, piknik alanı, şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyenlere sunulan hobi bahçeleri, seyir terasları ile halkın hizmetindedir.
Gölet Amfi Tiyatro
Gölet alanında bulunan 3.500 kişilik Amfi Tiyatroda konserler, organizasyonlar, animasyonlar, etkinlik yapmak isteyen bütün gruplara emsallerinden daha düşük ücretlerle tahsis edilmemktedir.Belediyemiz, Mayıs ayından sonra yaz dönemi etkinliklerini de Gölet Amfi Tiyatroda düzenlemektedir.

Gölet Çocuk Oyun Parkları
Çocukların hem eğlenebileceği hem de gönüllerince temiz havanın ve park alanının keyfini çıkaracakları güvenli bir ortam.

Göl Restaurant
Muhteşem göl manzarası ile eşsiz lezzetlerin buluştuğu Göl Restaurant, yenilenen yüzü ile hizmetinizdedir.

Gölet Düğün Salonu
600-700 kişilik oturma kapasitesine sahip olan düğün salonu hizmetinizdedir.

Göl Salonu
750 kişilik kapasiteli mekanda, grup ve şirket yemekleri, düğün yemekleri, nişan, sünnet yemekleri ve iftar yemekleri düzenlenmektedir.

Ada Cafe & Pub
Gölün ortasında tüm hafta boyunca kaliteli sunumuyla serpme kahvaltı ve ilerleyen saatlerde de fast food mutfağı ile hizmet vermektedir.

Mangal Alanı ve Şarküteri
Kent stresinden uzaklaşmak, yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için mangal ve şarküteri hizmeti sunuyoruz.

Buca Göl Pazarı
Bucamızın köylerinden gelen ve Buca Göl Pazarının tezgahlarında buluşan, tüm taze meyve ve sebzelere ulaşabilme imkanı sunuyoruz.

ADRES : Buca Gölet Tesisleri – Kaynaklar Cumhuriyet Mahallesi

BUCA BELEDİYESİ
Tel: 0232. 439 10 10
Faks: 0232. 438 00 66