img_9900

Topkapı Kaleiçi Sosyal Tesisleri: Tarihi İstanbul, günümüzde Fatih Belediyesi sınırları içinde kalan ve “Sur içi” olarak bilinen bölgede kurulmuştur. Topkapı’da Kara Surlarının Millet Caddesiyle kesiştiği yerde Sur içi olarak adlandırılan alana kadar olan bölge Belediyemiz tarafından yeşil alan ve rekreasyon çalışmaları yapılarak düzenlenmiş bu yer şimdi bitki ve yeşillikler içinde, üç farklı konsepte tarihi dokusu ile 50 kişiden 1100 kişiye kadar profesyonel ekibi ve özel olarak hazırlanan zengin mönüleri ile düğün, toplantı ve davetler için hizmet sunmaktadır.

Topkapı Kale İçi Sosyal Tesisimiz, tarihe tanıklık edebileceğiniz anılarla dolu bir geçmişe sahip olup, Sosyal Tesisimizde, Açık-kapalı restaurant, yazlık ve kışlık kapalı kış bahçesi kafeterya alanları, yazlık-kışlık Topkapı salon’u 220kişi./1.Kır Bahçesi 350kişi./2.Kır Bahçesi 550kişi./3.Kır bahçesi-ikinci bahçe ile birlikte 1100kişilik kapasitede nezih, ferah bir açık hava mekânı olan, yaz ayları için ideal bir tercih sebebi olup hayalinizdeki düğün, toplantı, kurumsal etkinlikler gibi davet organizasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tesislerimizde 4 ve 10 yaş gurubu çocuk oyun parkı ve toplamda 300 araç kapasiteli otoparkımızda yer almaktadır.

YAZLIK BAHÇE: İstanbul un nadide köşelerinden biri olan tesisimizin restaurant, bölümü farklı mönü seçenekleriyle, yazlık bahçe kafeteryası ile beraber, bahar ve yaz aylarında halkımızın serin bir nefes aldığı, günün yorgunluğunu çıkardığı ayrı bir dinlence yeri olup dostlarınızla çayınızın ve nargilenizin keyfine vararak tarihi surlar içerisinde huzur bulacağınız nezih bir yaşam ve tarih köşesidir.

KAFETERYA: Tesisimizde,(yazlık-kışlık) bahar ve yaz aylarında hizmet veren bahçe, kafeteryası ile aperatifler, hamburger, tost soğuk ve sıcak içecekler ile başlandığı gibi, aynı zamanda bahçede nefis bir sabah kahvaltısı ile başlayan muhteşem lezzetleri içinde barındıran yemek alternatiflerini sunduğu zengin yeşil dokusu ve tertemiz esintili havasıyla siz değerli İstanbullulara aileleriyle beraber keyifli vakit geçirmelerine imkân sunmaktadır.

KIŞLIK SALON: Tesisimizin Topkapı Salonu 220 kişilik kapasitesi ile tesisimizin en gözde mekânlarından biri olup yılın 12 ayı “Topkapı salonu” mutlu günleriniz, toplantı ve özel davetleriniz için zengin seçenekli mönülerle sevdiklerinizi ağırlayabileceğiniz nadide bir mekân. Özellikle yaz aylarında camların açılır ve kapanır ve çevresinin de renkli çiçeklerle donatılmış bahçesiyle tabiatla iç içe olmasıyla yaz akşamlarının vazgeçilmezi konumundadır.

KIR BAHÇESİ: Düşlerinizin gerçeğe dönüştüğü düğünleriniz, yemekli iş toplantılarınız ve her türlü organizasyon ve etkinlikleriniz için tarihi Bizans surları içinde özenli ve kaliteli hizmetin ideal adresi Topkapı Kale İçi Sosyal Tesisi–1.kır bahçesi 350 kişilik / 2.kır bahçesi 550 kişilik ve aynı zamanda 3.kır bahçesi ve 2.kır bahçe ile birlikte toplamda 1100 kişilik salonu ile davet organizasyonları yapılabilen açık alana sahip kapasitesi ve aynı zamanda şehir merkezindeki konumuyla sizlere ve konuklarınıza ulaşım açısından tercih edeceğiniz nezih bir mekân.

ÇOCUK PARKI: Tarihi tesisimizin bitki ve yeşillikler içindeki 4 ve 10 yaş gurubu çocuklara hitab eden oyun parkımız, çocuklarınızın hoşça bir vakit geçireceği alanlardan bir tanesidir.

OTOPARK: Tesislerimizde gerçekleştireceğiniz etkinlik ve organizasyonlarınız için 300 araç kapasiteli 2 adet otoparkımız bulunmaktadır.
Adres: Topkapı Kaleiçi Beyazıt ağa mah. Eresin Oteli yanı Kaleiçi. İ.E.T.T otobüs durakları yanı Fatih / İSTANBUL
Tel: (212)5230898 Fax: (212)6310235